Warsztat

Jak wybrać dobrego fotografa na ślub?

10 sierpnia 2018

Jak wybrać dobrego fotografa na ślub?

W tak ważnym dniu w życiu, jakim jest ślub, wybór właściwego fotografa jest sprawą kluczową. W razie pomyłki uroczystości nie da się powtórzyć i możne stać się, że zostaniemy bez żadnych zdjęć. Żeby tego uniknąć, trzeba dowiedzieć się, jak dokonać rozsądnego wyboru, po czym można poznać dobrego fotografa. Zauroczenie pięknymi zdjęciami znalezionymi w Internecie lub na przykład magazynach ślubnych jest wspaniałą inspiracją, ale nie zastąpi trzeźwego spojrzenia. Porównując oferty poszczególnych fachowców trzeba skoncentrować się na obiektywnych czynnikach.

Poznaj co inni sądzą o usługach fotografów w twojej okolicy

Prowadząc research w Internecie określamy, kogo szukamy, na przykład – fotograf na ślub Rzeszów. Możemy wtedy podziwiać prace poszczególnych profesjonalistów z naszego miasta. Jednakże sama strona internetowa danego fotografa to nie wszystko. Może być ona bardzo efektowna i nam się podobać, lecz to na czym powinniśmy oprzeć naszą ocenę to portfolio, polecenia i przede wszystkim opinie poprzednich klientów. Warto wyszukać w Internecie lub popytać wśród znajomych i wysłuchać doświadczeń ze współpracy. Także negatywne opinie mogą być pomocne. Czytając je bardzo łatwo można się zorientować, czy są one szczere, merytoryczne, czy na przykład dotyczą nierealnych oczekiwań ze strony klientów.

Dobry cennik to cennik na naszą miarę

Dobry fotograf oczywiście ceni się, ale poświęcając trochę czasu można znaleźć osobę odpowiadającą naszym gustom i możliwościom finansowym. Ważną rzeczą, którą trzeba sprawdzić jest, czy fotograf ma cennik, można ewentualnie poprosić o orientacyjną wycenę. Ślub i wesele to wydarzenia, które mają naprawdę wiele elementów w budżecie i nieprzyjemne zaskoczenie, nawet niewielkie, może spowodować finansowy problem.

Zdjęcia ślubne w plenerze

Jeśli już planujemy tak dużą uroczystość, warto połączyć obsługę fotograficzną uroczystości z dodatkową romantyczną sesją fotograficzną w plenerze. To korzystne rozwiązanie zarówno dla fotografa, jak i dla młodej pary. Zdjęcia można zrobić w wybranej przez siebie lokalizacji wśród zieleni w parku lub w innym romantycznym miejscu, na przykład z jakim wiąże się dobre wspomnienia jak pierwsza randka. Jeśli brakuje nam pomysłu dobry fotograf na pewno doradzi jakie piękne miejsca na zdjęcia ślubne w plenerze znajdują się w okolicy. Jest to też moment na decyzję o aranżacji, stylu w jakim mają być fotografie. Taka sesja plenerowa może odbyć się w innym dniu niż ślub, wystarczy umówić pasujący dzień. Warto zapytać wybranego przez siebie fotografa, czy w razie złej pogody, istnieje opcja zmiany terminu. Często o wiele trudniejsze jest dopasowanie się do trudnych warunków atmosferycznych niż przełożenie planowanej sesji.

Jaki fotograf na ślub jest idealny

Dobrego fotografa na ślub wybierać trzeba nie tylko sercem. Trzeba pamiętać, że panującą modę i ślubne trendy trzeba pogodzić z ceną, która nie zrujnuje naszego ślubnego budżetu. Warto rozważyć kilku a nawet kilkunastu kandydatów, by wybrać właściwie i później wrócić po pamiątki z rocznicy ślubu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =