Bez kategorii

Jak zaplanować dobrą sesję ślubną?

26 marca 2019

Dla wielu osób ślub jest uznawany za jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Aby dobrze wspominać ten dzień, warto zaplanować sesję ślubną, dzięki której zyskamy niepowtarzalną pamiątkę, która będzie nam przypominać o tym niezwykłym wydarzeniu. Sesja ślubna jest rządzi się swoimi prawami i dlatego warto dobrze ją zaplanować, aby nic nas nie zaskoczyło, a efekty, spełniły nasze oczekiwania.

Zastanów się nad efektem, który chcesz uzyskać

Coraz popularniejsze stają się tematyczne sesje ślubne. Pary najczęściej decydują się na wykorzystanie jakiegoś motywu, który ich połączył, albo na podkreślenie indywidualności panny i pana młodego, pomimo tego, że łączą się oni węzłem małżeńskim. Często spotykane jest również nawiązanie do miejsca lub sposobu, w który dana para się poznała. Do wyboru jest wiele motywów, scenerii, rekwizytów.

Dlatego, zanim zaczniesz rozmawiać z fotografem, zastanów się, na czym ci tak naprawdę zależy. Chcesz klasyczną, elegancką sesję ślubną? Coś z dużą dawką humoru? A może sesję tematyczną, związaną np. z waszym wspólnym hobby? Oczywiście pod wpływem rozmów z fotografem możesz zmienić zdanie i ostatecznie zdecydować się na coś zupełnie innego, niż początkowo miałeś w planach. Warto jednak mieć jakiś punkt wyjścia, aby współpraca ze studiem lub konkretnym fotografem przebiegła owocnie i bezproblemowo.

Należy również zastanowić się nad miastem, w którym chcemy wykonać sesję. Jeżeli z jakimś miejscem mamy szczególnie miłe wspomnienia, można je odwiedzić i tam zorganizować ślubne zdjęcia. Każda miejscowość posiada przynajmniej kilka lokalizacji, w których można wykonać przepiękne zdjęcia (jeżeli nie chcemy typowej sesji studyjnej.)

Przykładowo, fotograf ślubny w Łodzi może nam zaproponować sesję w parku Poniatowskiego, w Pałacu Poznańskiego, na Arturówku lub Księży Młynie. W Warszawie popularnymi miejscami są: Zamek Królewski, Łazienki i Stare Miasto. W Krakowie Kazimierz, Wawel i Rynek. Zastanówmy się, jaki klimat chcemy uzyskać podczas sesji i uwzględnijmy to, wybierając miejsce, w którym będziemy robić zdjęcia. Jeżeli nie wiemy, gdzie chcielibyśmy mieć robione zdjęcia, el design doradzi odpowiednią lokalizację.

Nie bój się inicjatywy i stawiania wymagań!

Jeżeli jesteś kreatywną osobą, nie bój się mówić fotografowi o swoich pomysłach. Sesje fotograficzne w Łodzi mają swój unikalny klimat, jeśli tylko wykorzystamy odpowiednio potencjał, który drzemie w tym mieście. Prawdą jednak jest, że w każdym mieście można zorganizować ciekawą sesję ślubną. Aby dobrze się do niej przygotować, trzeba wybrać miejsce, ewentualne rekwizyty, zadbać o stroje,, fryzury makijaż. Jeżeli chcemy robić zdjęcia w miejscu publicznym, warto zastanowić się nad najbardziej odpowiednią porą dnia, tak, aby na ulicach nie było zbyt wiele osób.

Jeśli marzą nam się zdjęcia w konkretnym budynku lub w obiekcie prywatnym, zadbajmy o odpowiednie pozwolenia (jeżeli będą one wymagane.) Postarajmy się też przygotować na ewentualne załamanie pogody. Sesja w deszczu też może dać fenomenalne efekty! Zwłaszcza wieczorem, w mieście, kiedy światło pięknie odbija się na mokrych ulicach. Określ czego oczekujesz i egzekwuj to. W końcu ta sesja stanie się pamiątką na całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 4 =